Toffeeblog

Derbigyőztes hölgyek

2011. július 29. - Latz von W.

Gólszerzőnk, Natasha Dowie nagy harcban az ellenféllel. Mellesleg... :DAmíg az evertonos fiúk Amerikában túráztak (meglehetősen sikertelenül, két vereség és egy győzelem a mérleg), addig a hölgyek bajnoksága, a Women's Super League már javában tartott és szerdán fordulópontjához érkezett. A bajnokság féltávjánál a harmadik helyen álló Everton a tabella legalján nyeretlenül szerénykedő Liverpoolt fogadta.

Az előjelek tehát elég kedvezőek voltak a mieink számára, egy derbin azonban bármi előfordulhat. A bajnokság nyitányán például 3:3-as döntetlent játszottak egymással a vörös és a kék lányok. Azóta azonban az Everton a bajnoki cím egyik fő esélyesévé lépett elő, míg a Liverpool valószínűleg a kiesés sorsára fog jutni, már ha egyáltalán lesz kieső a szezon végén. Az FA tervei szerint ugyanis a következő évek során igyekeznek majd folyamatosan föltölteni 12 csapatosra az egyelőre csak nyolccsapatos WSL létszámát.

Meglehetősen nagy érdeklődés előzte meg a meccset: rekordnak számító 1135 néző gyűlt össze Crosbyban, a Marine FC 2800 férőhelyes stadionjában, az Arriva Stadiumban. És a nagyszámú publikumnak nem is kellett csalódnia: Natasha Dowie szerencsés első félidőbeli találata elég volt a győzelemhez, bár a játék képe alapján nagyobb is lehetett volna a különbség a két csapat között. Lássuk az összefoglalót!

1:0 lett tehát a vége a mieinknek, és ezzel az Evertonnak továbbra is esélye van még a bajnoki aranyra, bár az Arsenal és a Birmingham kissé meglógni látszanak a mezőnytől. Ami a Liverpoolt illeti, ők még mindig nyeretlenek és a bajnokság második felében az első győzelmük megszerzése lehet a legfontosabb céljuk...