Toffeeblog

Boldog négyszázadikat, Mester!

2012. november 11. - Latz von W.

David Moyes győzelemmel ünnepelte 400. mérkőzését a PL-ben, az Everton pedig négy döntetlen után visszatalált a helyes útra és megerősítette pozícióját a Top4-ben. De jó ezt leírni!

Az Everton játszott fölényben szinte az egész mérkőzés során, a vezetést mégis a Sunderland szerezte meg Adam Johnson révén, közvetlenül az első félidő vége előtt. Szinte már megszoktuk, hogy ebben az idényben mindig nekünk kell az eredmény után rohannunk, úgyhogy ez annyira nem is volt nagy meglepetés. Talán már a játékosaink is úgy vannak a dologgal, hogy mindig 1:0-ás hátrányból kezdjük a meccseinket... Persze ha mindig ugyanaz lesz a végkifejlet, mint most, akkor ám legyen!

A második félidőben is az Everton volt a domináns társaság, a 76. percben meg is született a régóta a levegőben lógó egyenlítő találat: Fellaini lőtte ki a védők takarásából Mignolet kapujának jobb alsó sarkát. Alig telt el két perc és máris 2:1 állt a Goodison Park eredményjelzőjén! Megint Fellaini volt a főszereplő, aki Osman passza után szenzációsan sarkazott O'Shea lábai között Jelavićhoz, a horvát gólvágó pedig nem hibázott, belőtte a vezető, és mint később kiderült, győztes gólt. Aki szeretné újra átélni, avagy lemaradt a mérkőzésről, annak íme a bő negyedórás összefoglaló:

Csak dicséretet érdemelnek a fiúk, jól és szépen játszik a csapatunk, már-már a régi nagyokat idézik. A legfontosabb most, hogy ne szálljanak el maguktól a játékosok és tegyék továbbra is a dolgukat, mindig csak a következő mérkőzésre koncentrálva. Moyes nagyon megérdemelné már (meg persze mi, szurkolók is), hogy egy igazán nagyot dobbantson az Everton. Meg egyébként is nil satis nisi optimum.