Toffeeblog

Ismét a legjobbak között a chilei Everton

2012. november 25. - Latz von W.

Két év másodosztályú szereplés után az Everton de Viña del Mar visszatért a chilei Primera Divisiónba, miután az osztályozó második mérkőzésén 3:1 (összesítésben 4:1) arányban bizonyult jobbnak az Universidad de Concepciónnál.

Kezdetben nem túl magas színvonalú, amolyan igazi NB II-es, azután annál eseménydúsabb találkozónak lehetett szemtanúja az a párezer szurkoló, aki vasárnap, helyi idő szerint délután fél négykor kilátogatott az Estadio Collaóba. Ezeknek a futballbarátoknak egyébként maximális tiszteletem, amiért remek hangulatot varázsoltak a bántóan üres, 35 ezres stadionba.

A "mieink" szempontjából nem kezdődött túl rózsásan a mérkőzés: a 11. percben máris egy Everton ellen megítélt, vitatható jogosságú tizenegyes borzolta a kedélyeket. A tizenegyest egy szép bukfencezéssel kiharcoló hazai csapatkapitány, Gabriel Vargas azonban csúnyán kapu mellé lőtt, így maradt a 0:0.

Nagyobb gólhelyzetre ezután bő negyed órát kellett várni: a 28. percben az Everton részéről Fernando Saavedra próbálkozott távolról, de erőteljes lövése az oldalhálóba vágódott. Az Universidad eközben egyre inkább átvette az irányítást.

A 43. percben aztán derült égből villámcsapás módjára mégis az Everton talált be: Jorge Romo jobboldalról érkező beadása után José Luis Muñoz fejelt szépen az U kapujába. 0:1. Fontos megjegyezni, hogy ez a gól nem ért kettőt, mivel ebben a párharcban nincs idegenben lőtt gólra vonatkozó szabály, sőt, hosszabbítás sincs. Tehát amennyiben a következőkben talált volna két gólt az Universidad, úgy tizenegyesek következtek volna.

A második félidő mindjárt egy remek Everton-lehetőséggel kezdődött: Ángel Rojas nagyjából 20 méteres szabadrúgását tornázta ki kapuja jobb alsó sarkából Guillermo Orellana. 2:0-ás összesített előnyének birtokában a vendégcsapat kissé visszavett a tempóból, az Universidad pedig ismét mezőnyfölénybe került.

Egy órányi játék után a bíró már megint büntetőt ítélt az U-nak, nagy felháborodást keltve ezzel a vendégek között. Hozzáteszem, ez inkább volt jogos, mint az első. Ezúttal Renato Ramos állt oda a labda mögé és magabiztosan értékesítette a tizenegyest, visszahozva ezzel a meccsbe csapatát. 1:1.
Öt perc múlva azonban Muñoz duplázni tudott és visszaállította az Everton összesítésben kétgólos előnyét. 1:2.

A 80. percben végleg megpecsételődni látszódott a concepcióni csapat sorsa, amikor Diego Díazt kiállította a játékvezető. Pár pillanattal ezután Jonathan Suazo került óriási helyzetbe, de Orellana jól futott ki kapujából és tisztázni tudott. A mérkőzés vége felé egyre többször kellett Orellanának játékba avatkoznia, az U mezőnyjátékosai mintha kezdték volna feladni a harcot. Orellana egymaga azonban nem tudta tartani a frontot: slusszpoénként még Jonathan Suazo is betalált a lefújás előtt, kialakítva ezzel az 1:3-as végeredményt.

A gólszerzőkön kívül meg kell említeni a balszélső Maximiliano Ceratto és a nyilvánvalóan német felmenőkkel rendelkező védő, Alex Von Schwedler hasznos játékát is, mindketten tevékeny részesei voltak a sikernek.

Statisztika:

Az Everton de Viña del Mar összességében teljesen megérdemelten nyert és jutott vissza a Primera Divisiónba. Sok sikert nekik jövőre! Vamos Everton!